ETAP 0 - WYRÓWNAWCZY

ETAP 0 - WYRÓWNAWCZY

Tygodniowy etap dedykowany szczególnie tym, którzy nie mieli nic wspólnego z programowaniem albo dawno nic w tym temacie nie robili. Będzie o programowaniu, środowisku programistycznym, a także o HTML i CSS. Zupełnie podstawowe informacje, które na pewno warto posiąść przed rozpoczęciem pierwszego etapu MEGA KURSU.

ETAP 1 - JAVASCRIPT OD PODSTAW DO PROFESJONALISTY

ETAP 1 - JAVASCRIPT OD PODSTAW DO PROFESJONALISTY

Pierwszy moduł dedykowanym jest osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z JavaScriptem lub programowaniem w ogóle, jednak… nie chcą na tym poprzestać. Chcą być w nim najlepsze. Chcą znać go na wylot i potrafić stosować najlepsze praktyki i jego nowoczesne elementy. Solidne podstawy pozwolą Ci poczuć się swobodniej w koderskim świecie.

ETAP 2 - NODE.JS OD PODSTAW DO PROFESJONALISTY

ETAP 2 - NODE.JS OD PODSTAW DO PROFESJONALISTY

Moduł Node.js pozwala programiście JavaScript na zanurzenie się w back-end pisany w nowoczesnym środowisku uruchomieniowym Node.js. To narzędzie, dzięki któremu nie tylko napiszesz back-end, przyda się także front-endowcowi czy devopsowi, pozwoli Ci w przyszłości pisać aplikacje na komputery czy urządzenia mobilne. Nauczysz się, w jaki sposób działa Node.js, jak z niego skorzystać, a także jak poradzić sobie z różnymi realnymi sytuacjami w zawodzie programisty. Poznamy większość elementów, bez i z dodatkowymi paczkami. Po to byś poznał(a) prawdziwą moc Node.js, a także jego wykorzystanie w praktyce.

ETAP 3 - FRAMEWORK EXPRESS.JS

ETAP 3 - FRAMEWORK EXPRESS.JS

Express.js to z pewnością najpopularniejszy framework aplikacji back-endowych dla Node.js. Jest nawet popularniejszy niż pisanie aplikacji w czystym Nodzie! To sprawia, że jest to narzędzie, którego poznanie jest obowiązkowe na ścieżce każdego back-end developera i full-stacka. Express uprzyjemni Twoją pracę i sprawi, że będziesz gotowy/-a do pisania prawdziwych aplikacji, co przećwiczymy już w tym module! To punkt kulminacyjny - od tej chwili uczymy się rzeczy, z których na co dzień korzystać będziesz jako programist(k)a.

ETAP 4 - BAZY DANYCH - MYSQL & MONGODB

ETAP 4 - BAZY DANYCH - MYSQL & MONGODB

Czym jest praca developera bez przechowywania prawdziwych danych? Moduł baz danych pozwoli Ci nie tylko na sprawne zarządzanie informacjami i ich zachowanie na dowolny czas, ale także na szybkie ich wyszukiwanie czy aktualizowanie. Dowiesz się również, jak zarządzać bazami w prawdziwym życiu - jest to wiedza, która nie jest oczywista a zwiększa Twoją wartość - szczególnie w pracach programistycznych, gdzie liczy się skalowanie. Wszystko to oprzemy na dwóch różnych typach baz: relacyjnej i nierelacyjnej, abyś miał(a) wiedzę potrzebną w różnych typach firm IT. Niezależnie od tego, do jakiej się dostaniesz, zwiększamy Twoją pewność siebie, ponieważ wiesz, jak dobrze budować i wykorzystywać bazy danych.

ETAP 5 - TYPESCRIPT, CZYLI NADZBIÓR JAVASCRIPTU

ETAP 5 - TYPESCRIPT, CZYLI NADZBIÓR JAVASCRIPTU

JavaScript to język, o którym mówimy, że ma niski próg wejścia. Tzn. łatwo się go nauczyć. Ale, jak pewnie już widzisz po poprzednich modułach, łatwo wpaść w jego pułapki. TypeScript to uprofesjonalnienie JavaScriptu. Reklamowany jako "JS, który się skaluje", pomoże Ci popełniać mniej błędów i sprawić, że front-end oraz back-end mogą łatwiej się ze sobą komunikować. Będziesz korzystać z narzędzi, które przez społeczność JavaScriptu uchodzą za bardziej profesjonalne i sam(a) zobaczysz, że korzystanie z nich ułatwia Ci pracę!

ETAP 6 - FULL-STACK DEVELOPER - REACT

ETAP 6 - FULL-STACK DEVELOPER - REACT

Full-stack developer to wyjątkowy moduł, który pozwala Ci stać się uniwersalnym programistą lub uniwersalną programistką! Poznasz tu podstawy nowoczesnego front-endu, ale to nie wszystko. Zobaczysz, w jaki sposób wygląda komunikacja między frontem a backiem i jak ją sobie poukładać. Podczas tego modułu nauczysz się podstawowej biblioteki twórców interfejsów, jaką jest React.

ETAP 7 - NODE.JS ADVANCED - PRAKTYKA I PRACA

ETAP 7 - NODE.JS ADVANCED - PRAKTYKA I PRACA

Poprzednie etapy pokazały Ci, w jaki sposób wykorzystywać dane biblioteki, frameworki czy technologie. Ten etap to mnóstwo praktyki - wstęp do testowania, deploymentu, architektury aplikacji. To właśnie tutaj przećwiczysz wszystkie poznane elementy i z chaosu powstanie dzieło - Twoje portfolio i faktyczna, większa aplikacja. Co da Ci ten etap? Prawdziwą praktykę, poukładanie sobie wiedzy i portfolio. To bardzo ważny element układanki w Twojej drodze do poszukiwania pracy.

ETAP 8 - NestJS

ETAP 8 - NestJS

Ten etap to potężna dawka wiedzy i praktyki z jednego z najpopularniejszych framework'ów Node.js, którym jest NestJS. Pozwoli Ci ona tworzyć zaawansowany, wysokiej jakości kod.