ETAPY MEGA KURSU


ETAP 0 - NA YOUTUBE

Między 14 a 18 czerwca odbędą się dwa live’y i opublikowane zostaną trzy wykłady otwarte, wszystko dostępne na kanale Samuraj Programowania. Dedykowane szczególnie tym, którzy nie mieli nic wspólnego z programowaniem albo dawno nic w tym temacie nie robili. Będzie o programowaniu, środowisku programistycznym, a także o HTML i CSS. Takie podstawowe info, które na pewno warto mieć, zaczynając 1. etap MEGA K.

Zobacz więcej

JAVASCRIPT OD PODSTAW DO PROFESJONALISTY

Pierwszy moduł dedykowanym jest osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z JavaScriptem lub programowaniem w ogóle. Jednak… nie chcą na tym poprzestać. Chcą być w nim najlepsze. Chcą znać go na wylot i potrafić stosować najlepsze praktyki i nowoczesne jego elementy.

Zobacz więcej

NODE.JS OD PODSTAW DO PROFESJONALISTY

Moduł Node.js pozwala programiście JavaScript na zanurzenie się w back-end pisany w nowoczesnym środowisku uruchomieniowym Node.js. To narzędzie, dzięki któremu nie tylko napiszesz back-end, przyda się także front-endowcowi czy devopsowi, pozwoli Ci w przyszłości pisać aplikacje na komputery czy urządzenia mobilne.

Zobacz więcej

FRAMEWORK EXPRESS.JS

Express.js to z pewnością najpopularniejszy framework aplikacji back-endowych dla Node.js. Jest nawet popularniejszy niż pisanie aplikacji w czystym Nodzie! To sprawia, że jest to narzędzie, którego poznanie jest obowiązkowe na ścieżce każdego back-end developera i full-stacka.

Zobacz więcej

BAZY DANYCH - MYSQL & MONGODB

Czym jest praca developera bez przechowywania prawdziwych danych? Moduł baz danych pozwoli Ci nie tylko na sprawne zarządzanie informacjami i ich zachowanie na dowolny czas, ale także na szybkie ich wyszukiwanie czy aktualizowanie. Dowiesz się również, jak zarządzać bazami w prawdziwym życiu - jest to wiedza, która nie jest oczywista a zwiększa Twoją wartość - szczególnie w pracach programistycznych, gdzie liczy się skalowanie.

Zobacz więcej

TYPESCRIPT, CZYLI NADZBIÓR JAVASCRIPTU

JavaScript to język, o którym mówimy, że ma niski próg wejścia. Tzn. łatwo się go nauczyć. Ale, jak pewnie już widzisz po poprzednich modułach, łatwo wpaść w jego pułapki. TypeScript to uprofesjonalnienie JavaScriptu. Reklamowany jako "JS, który się skaluje", pomoże Ci popełniać mniej błędów i sprawić, że front-end oraz back-end mogą łatwiej się ze sobą komunikować.

Zobacz więcej

FULL-STACK DEVELOPER - REACT

Full-stack developer to wyjątkowy moduł, który pozwala Ci stać się uniwersalnym programistą lub uniwersalną programistką! Poznasz tu podstawy nowoczesnego front-endu, ale to nie wszystko. Zobaczysz, w jaki sposób wygląda komunikacja między frontem a backiem i jak ją sobie poukładać.

Zobacz więcej

NODE.JS ADVANCED - PRAKTYKA I PRACA

Poprzednie etapy pokazały Ci, w jaki sposób wykorzystywać dane biblioteki, frameworki czy technologie. Ten etap to mnóstwo praktyki - wstęp do testowania, deploymentu, architektury aplikacji. To właśnie tutaj przećwiczysz wszystkie poznane elementy i z chaosu powstanie dzieło - Twoje portfolio i faktyczna, większa aplikacja.

Zobacz więcej

ETAP 8 - BONUSOWY - PROJEKT

8. etap to cztery tygodnie praktyki. Chcemy, by była to dla uczestników symulacja realnej pracy programisty w grupie, przy realnym projekcie. Będziemy pracować w oparciu o Gita i Scruma. Czekają na Was różne zadania (podział pracy), ocena kodu (code review) oraz udział gości z software house’ów, którzy będą służyć radami, jak również będą obserwować Waszą pracę.

Zobacz więcej